Balsam dziegciowy na łuszczycę – przepis.

Rate this post
Balsam z dziegciu (baza tłuszczowa: masło shea).

W „medycynie ludowej” stosowano dziegieć brzozowy w leczeniu wielu chorób i w pielęgnacji skóry problematycznej.  Może być pomocny na problemy skórne typu: łuszczyca, różnego rodzaju wypryski, zapalenie łojotokowe skóry, atopowe zapalenie skóry i inne choroby skóry o podłożu neurogenno-alergicznym,   świąd, grzybice, łojotok, trądzik, liszaje, łupież , nużyca (demodecosis), odleżyny, źle gojące się rany. Ja postanowiłem zrobić balsam dziegciowy na skórę głowy, bo łuszczyca w tym miejscu najbardziej mi doskwiera (skóra swędzi, narasta łuska).

Jako bazę do mojego balsamu wykorzystałem masło Shea (Masło Karite). Ma podobne działanie do naturalnych lipidów skórnych przeciwdziała wysuszeniu i utracie wody. Intensywnie regeneruje naskórek i zmniejsza uczucie szorstkości. Lubię masło shea- smaruję zmiany, twarz. Pomoże na suche pięty czy łokcie.

Węgiel aktywny (ja dodałem spożywczy) ma doskonałe właściwości detoksykujące, doskonale oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń, nadmiaru brudu i tłuszczu, pomaga w regeneracji skóry trądzikowej oraz łuszczycowej .

Dziegieć brzozowy tradycyjny ludowy środek na łuszczycę jak i przeciwłupieżowy, normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, poprawia ukrwienie skóry, sprzyja regeneracji skóry, łagodzi świąd i podrażnienia.

Zobacz mój krótki film na YouTube jak zrobić taki balsam.

Jeśli nie masz czasu, dostępu do ziół lub z innych powodów nie jesteś w stanie zrobić maści, to napisz do mnie – ukręcę je dla Ciebie.

Pisz śmiało kontakt@terazluszczyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *