Kilka domowych sposobów na walkę z łuszczycą skóry głowy.

Rate this post

Łuszczyca skóry głowy to kłopot u niejednej osoby chorej na łuszczycę. Ja też nie jestem wyjątkiem. Walczę z tym problemem już kilka lat z różnymi efektami. Kiedyś, to był spory problem. Teraz jest dużo lepiej. Próbuję różnych szamponów, maseczek i innych preparatów. W tym wpisie przedstawię moje sprawdzone sposoby.

Ma nadzieję, że w komentarzu podzielisz się ze mną swoimi sposobami.

 Soda oczyszczona - Do szklanki dodaję trochę sody oraz ciepłej wody- mieszam. Smaruję sobie cała głowę tą miksturą  i trzymam ok. 10 minut. Myję głowę szamponem dziegciowym. 
  
 Olej rycynowy -  stosowany zewnętrznie czyni cuda.  Smaruję olejem  wieczorem głowę i tak zostaw na całą noc. Na włosy można założyć plastikową torbę, bo olej jest dość tłusty. 

 Szampon dziegciowy - Dziegieć brzozowy ma działanie antyseptyczne, zwalcza grzybicę oraz działa przeciwłupieżowo. Niezbędny kosmetyk osoby chorej na łuszczycę. 

 Czarne mydło -   z czystym sumieniem mogę polecić czarne mydło z Aleppo. Zapach jest dość specyficzny i mocny.  Zawarty w nim olej laurowy (wawrzynowy) sprawia, że ma antybakteryjne właściwości. 
 
 Płukanka z pokrzywy -   korzystnie pomaga w walce z łupieżem i łuszczycą. 

 Ocet jabłkowy -  rozcieńczam ocet jabłkowy w szklance ciepłej wody (proporcje octu i wody to 1:1). Delikatnie wcieram w skórę głowy.Pozostawiam na kilkanaście minut i spłukuję.  

 Szare mydło - Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *