Łuszczyca a wypadanie włosów u mężczyzn

5/5 - (1 vote)

Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, która objawia się zaczerwienionymi, swędzącymi plamami pokrytymi łuskami. Choroba ta może dotyczyć również skóry głowy, a w jej przebiegu może dochodzić do wypadania włosów.

Jak łuszczyca może powodować wypadanie włosów u mężczyzn?

W przebiegu łuszczycy dochodzi do nadmiernego rogowacenia naskórka. Zmiany łuszczycowe na skórze głowy mogą być przyczyną podrażnienia mieszków włosowych, co może prowadzić do ich osłabienia i wypadania włosów.

Jakie są objawy wypadania włosów w przebiegu łuszczycy?

Wypadanie włosów w przebiegu łuszczycy może mieć różny charakter. W niektórych przypadkach może dochodzić do rozległego wypadania włosów, które może przybierać charakter łysienia plackowatego. W innych przypadkach wypadanie włosów może być bardziej rozproszone i nieznaczne.

Jak leczyć wypadanie włosów w przebiegu łuszczycy?

Leczenie wypadania włosów u mężczyzn w przebiegu łuszczycy zależy od przyczyny i nasilenia problemu. W przypadku łagodnego wypadania włosów można stosować miejscowe preparaty łagodzące stan zapalny i podrażnienie skóry głowy. W przypadku bardziej rozległego wypadania włosów konieczne może być zastosowanie leczenia ogólnego, np. leków immunosupresyjnych.

Domowe sposoby na wypadanie włosów w przebiegu łuszczycy

Oprócz leczenia farmakologicznego, można również stosować domowe sposoby na wypadanie włosów w przebiegu łuszczycy. Do takich sposobów należą:

  • Regularne stosowanie specjalistycznych szamponów i odżywek nawilżających i łagodzących skórę głowy.
  • Wcierki ziołowe, np. z szałwii, rozmarynu, czy mięty pieprzowej.
  • Polecam wcierać olej kokosowy czy rozcieńczony ocet jabłkowy.
  • Czarne mydło czy coś z dziegciem też pomaga na łuszczycę głowy (mnie bardzo pomogło).
  • Masaż skóry głowy, który poprawia krążenie krwi i dotlenienie mieszków włosowych.

Podsumowanie

Łuszczyca może być przyczyną wypadania włosów u mężczyzn. W przypadku wystąpienia tego problemu należy skonsultować się z lekarzem, który ustali przyczynę i wdroży odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *